وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

ترکان :

 
ترکان :
تکذیب می کنم،صحبت های من را در مورد 4 وزیر جعل کردند

به دنبال انتشار خبری به نقل از مهندس اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، او در گفت وگو با خبر آنلاین گفت: « در نقل و قول هایی که به نقل از بنده منتشر شده، متاسفانه رعایت امانت نشده است. من هیچ گاه نگفته بودم چهار وزیری که نامه به روحانی را امضا کرده بودند، مفت خور یا رانت خوار بوده اند. متاسفانه برخی از رسانه ها به صورت مغرضانه ای نقل قولی را از من منتشر کردند که هیچ گاه درست نبود و من از این تعابیر استفاده نکردم».

 ترکان تاکید کرد: نقل قول هایی که با عنوان مفت خوری و رانت خواری 4 وزیر منتشر شده است را قویا تکذیب می کنم. 

وی افزود: متاسفانه رسانه ها از روز گذشته تا به امروز در انتشار خبر رعایت امانت نکرده و به صورت مغرضانه و بدون رعایت اخلاق حرفه ای اقدام به جعل تیتر و عنوان کردند. من هیچ گاه این کلمات و تعابیر را در مورد هیچ کس به کار نبرده ام،بلکه در مورد نامه 4 وزیر به رییس جمهور هم توضیحات دیگری دادم .در نتیجه آنچه در رسانه ها تا امروز منتشر شده است، را درست نمی دانم.

مشاور رئیس جمهور یادآورشد: در دولت یازدهم و در هیات دولت هیچ اختلافی وجود ندارد.اما برخی تلاش می کنند این گونه القاء کنند که میان وزرا و در دولت اختلاف هست. 

ترکان همچنین در مورد مصاحبه منتشر شده روز گذشته گفت: بحث ما در مورد عملکرد پتروشیمی ها و تاثیر گذاری آنها بر تصمیمات وزرا بود. واقعیت این است که خوراک پتروشیمی ها ارزان است. من در مصاحبه ام به تاثیر پذیری برخی وزرا از تلاش برای کاهش قیمت خوراک اشاره کردم اما حرف های من به طور نادرستی و البته به صورت مغرضانه تا کنون منتشر شده است. امیدوارم رسانه ها روند دیگری در پیش بگیرند. مفت خور خواندن وزرا در ادبیات سیاسی من نیست.

مشاور رییس جمهور خاطرنشان کرد:برخی فکر می کنند با انتشار اخبار نادرست می توانند بر تصمیم گیری دولت تاثیر بگذارند.

وی ادامه داد: منظور من صنعت ایران بود که عادت کرده است گاز ارزان دریافت کند. ما با ارزان فروشی گاز مخالف هستیم. همین الان داریم گاز را با قیمت 13 سنت ارزان می فروشیم، چون قیمت جهانی گاز، سه برابر این مقدار است.

تعبیر ناصواب از یک مصاحبه

ترکان همچنین درمورد برنامه های دولت گفت: این نامه نشانه‌ای از اختلاف در تیم اقتصادی دولت را به همراه نداشته است و نباید نتیجه گرفت که کار این چهار وزیر در اصول اقتصادی دولت خللی ایجاد کرده است. تعبیر رانت خواری برای عملکرد چهار وزیر هم که از جانب من نقل شده بود تعبیری نادرست و برداشتی ناصواب از یک مصاحبه بود. متاسفانه برخی از رسانه ها اخلاق را رعایت نمی کنند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه برنامه دولت برای 6 ماه آینده عبور از رکود و رونق تولید است،تصریح کرد:وزرای اقتصادی دولت نیز در این جهت گام برمی دارند نباید،بنابراین  این طور تصور شود که در دولت یازدهم اختلافی در عملکرد وزرا وجود دارد متاسفانه برخی بهره برداری نادرستی از اخبار منتشر شده کردند که من به عنوان مشاور رئیس جمهور وجود این نوع اختلافات را خبر نادرست و برداشت ناصوابی می دانم.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 6 آبان ماه 1394