وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

پیش بینی روند بازار ارز در آخرین روزکاری؛ تئوری توطئه در بازار ارز

 
پیش بینی روند بازار ارز در آخرین روزکاری؛ تئوری توطئه در بازار ارز
قیمت دلار در دولت رئیسی
صعودی های بازار باور دارند که قیمت دلار پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم سیر افزایشی گرفته است و با آغاز کار ابراهیم رییسی در مسیر نزولی قرار خواهد گرفت. این در حالی است که گروه دوم معتقدند، دولت دوازدهم در آخرین روزهای کاری خود قصد دارد یکبار دیگر نوسان گیران ارزی را دچار ضرر سنگین کند.

به گزارش اقتصادنیوز، افزایش قیمت دلار انتظارات متفاوتی را برای معامله گران دلار ایجاد کرده است. عده ای انتظار دارند که قیمت این ارز به صعود خود تا اواسط مردادماه ادامه دهد و دسته دیگری معتقدند، در روزهای آتی، اسکناس آمریکایی دچار افت قیمت خواهد شد. انتظار هر دو گروه بیشتر بر مبنای باورها و اعتقادات سیاسی شکل گرفته است.

صعودی های بازار باور دارند که قیمت دلار پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم سیر افزایشی گرفته است و با آغاز کار ابراهیم رییسی در مسیر نزولی قرار خواهد گرفت. این در حالی است که گروه دوم معتقدند، دولت دوازدهم در آخرین روزهای کاری خود قصد دارد یکبار دیگر نوسان گیران ارزی را دچار ضرر سنگین کند. از نگاه این دسته، به احتمال زیاد، بازارساز طی روزهای آتی عرضه ارز خود را بالا خواهد برد و زمینه ساز نزول کانالی قیمت اسکناس آمریکایی خواهد شد.

رمز برگشت دلار به جاده نزول

دسته دیگری از معامله گران اعتقاد دارند که نوسانات روزهای اخیر ارتباطی با انتظارات سیاسی داخلی نداشته است و بیشترناشی از به تعویق افتادن لغو تحریم ها بوده است. دسته اخیر اعتقاد دارند، روند افزایشی قیمت دلار به تدریج ادامه خواهد یافت و برای اینکه این ارز از مسیر صعودی خارج شود، باید ابهامات در مورد آینده مذاکرات هسته ای برطرف شود.

نگاه معامله گران فنی به آینده دلار

بازیگران فنی دسته دیگری از معامله گران هستند که بیشتر از اتفاقات و اخبار سیاسی به روند قیمت ها دقت دارند. آن ها باور دارند، دلار برای ادامه حرکت افزایشی خود نیاز دارد که از محدوده مقاومتی 25 هزار و 200 تومان عبور کند. برای اینکه فروشندگان نیز در بازار قدرت را به دست بگیرند، دلار باید حمایت 24 هزار و 800 تومانی را از دست بدهد.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 6 مرداد ماه 1400