وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

چارت جدید وزارت صمت نهایی شد / امضای یک وزیر و معاون رییس‌ جمهور پای ساختار جدید

 
چارت جدید وزارت صمت نهایی شد / امضای یک وزیر و معاون رییس‌ جمهور پای ساختار جدید
چارت جدید وزارت صمت نهایی شد
در حالی اقتصاد آنلاین روز گذشته جزییات ساختار جدید سازمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت را به عنوان متولی تولید منتشر کرده بود که بر اساس اطلاعات جدید، این چارت نهایی و به امضای سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت و میثم لطفی، رییس سازمان اداری و استخدامی رسیده است.

اقتصادآنلاین - محبوبه فکوری؛ ساختار سازمانی جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایستگاه آخر رسید و سند نهایی آن به امضای سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت و میثم لطفی، رییس سازمان اداری و استخدامی هم رسید. 

بر اساس آن گزارشی که روز گذشته اقتصاد آنلاین منتشر کرد، ساختار جدید سازمانی وزارت صمت دارای ۷ معاونت و سیزده سازمان، موسسه، شرکت و صندوق، ۶ شورا خواهد بود. 

بر این اساس، از این پس این وزارتخانه با هفت معاونت شامل «معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار»، «معاونت حقوقی و امور مجلس»، « معاونت صنایع حمل و نقل»، « معاونت صنایع عمومی»، « معاونت صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات»، « معاونت معادن و فرآوری مواد» و « معاونت تجارت و خدمات» به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

همچنین، سازمانهای گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، دانشگاه صنایع و معادن، شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، مرکز توسعه تجارت الکترونیک، صندوق ضمانت صادرات ایران، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، صندوق توسعه صنایع دریایی، صندوق توسعه فعالیت‌های معدنی ذیل هیچ یک از این معاونتها قرار نداشته و مستقیم زیر نظر وزیر صمت فعالیت می کنند.

دفتر صنایع خودرو، دفتر صنایع ریلی و دریایی، دفتر صنایع هوایی زیر نظر معاونت صنایع حمل و نقل فعالیت خواهد کرد.

دفتر صنایع منسوجات و پوشاک، دفتر صنایع غذا و دارو، دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار، دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری و دفتر صنایع ورزشی و خلاق زیر نظر معاونت صنایع عمومی فعالیت خواهند کرد.

دفاتر ماشین آلات و تجهیزات تولید، صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی، صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی ساختمانی و معدنی، دفتر صنایع نرم افزار و دفتر تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی زیر نظر معاونت صنایع ماشین سازی و تجهیزات فعالیت خواهند کرد.

همچنین دفاتر اکتشاف، بهره‌برداری معادن، صنایع معدنی، صنایع شیمیایی و پلیمری و دفتر صنایع مواد پیشرفته زیر نظر معاونت معادن و فرآوری مواد فعالیت کرده و در عین حال، دفاتر خدمات آماد و توزیع، خدمات نگهداری و تعمیر، خدمات کسب و کار و خدمات عمومی نیز زیر نظر معاونت تجارت و خدمات فعالیت می‌کنند.

ذیل معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار هم، دفتر برنامه ریزی و پایش، دفتر فناوری و نوآوری، دفتر فناوری داده ها و اطلاعات و امنیت فضای مجازی، محیط کسب و کار و دفتر محیط کار و محیط زیست مشغول به کار خواهند بود.

دفتر حقوقی نیز زیر نظر معاونت حقوقی و امور مجلس فعالیت خواهد کرد.

5ed780f0-6b8a-4c47-95fb-9f5661ebeff0

تاريخ تنظيم: شنبه 27 آذر ماه 1400