وضعیت کاربر: میهمان  | ورود | عضویت

اخبار ویژه

Fa | En

نشریات داخلی انجمن ماشین آلات سنگین

خبرنامه الکترونیکی

رییس اتاق بازرگانی تهران: دولت هیچگاه به ورشکستگی خود اعتراف نمی کند

 
رییس اتاق بازرگانی تهران: دولت هیچگاه به ورشکستگی خود اعتراف نمی کند
دولت هیچگاه به ورشکستگی خود اعتراف نمی کند
رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه طی چهل سال اخیر دولت همواره ورشکسته بوده، گفت: دولتها برای جبران این ورشکستگی دست در جیب مردم کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: در طول ٤٠ سال اخیر همواره کسری بودجه بوده ایم و برای دولت ورشکستگی متصور نیست و مردم فقیر و فقیرتر می شوند و هرساله بودجه با کسوی بسته شده است پس کسری را از محل چاپ پول و دست کردن در جیب مردم جبران شده است.

وی افزود: کشورها تلاش دارند ارزش پول را پایین نگاه دارند و بازارهای صادراتی را به دست آورند و این به دعوای کشورها تبدیل شده است؛ نمونه این هم چین و ترکیه است.

خوانساری با بیان اینکه متاسفانه ایران از تهدیدها استفاده نکرده و تبدیل به فرصت نمی کند و جزیره ای عمل می کنیم؛ تصریح کرد: همانطور که در سال ٩٧ به جای رفع موانع صادراتی بگیر و ببند کردیم و ٢٠٠ بخشنامه متناقض و کاهنده صادرات را صادر کردیم. 

به گفته رییس اتاق تهران، دولت ایران دولت نفتی است و بخش خصوصی طالب دریافت ارز ارزان آن است و چون دولت خود بی نیاز از صادرکننده می بیند مشکلات را بیشتر می کند؛ این در حالی است که یارانه به تمام کالاهای وارداتی می دهد و قیمت موز نصف سیب درختی بود. 

وی اظهار داشت: دولت وقتی ارزپاشی می کنند تورم را در نظر نمی گیرد و وقتی ارز ندارد هم چاپ پول می کند و تورم مضاعف می شود پس اگر در حوزه صادرات جزیره ای عمل کنیم رشدی نخواهیم داشت.

خوانساری ادامه داد: مخرب ترین کار ممکن قیمتگذاری دستوری است که دولت انجام می دهد و در مورد ارز نیز در صادرکننده نیما چنین اتفاقی رخ داد و این تصمیمات ضربه مخربی به اقتصاد کشور است و امیدواریم این موضوع مرتفع شود. 

وی افزود: دوستان جوانی که اخیرا مسئولیت پذیرفته اند می توانند مشکلات را حل کنند و امیدوارم سازمان توسعه تجارت نیز کمک صادرکنندگان باشد. 

رییس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: ایران در هر زمینه ای پتانسیل بالایی دارد و باید جزو کشورهای مطرح و سرآمد باشد.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 20 دی ماه 1400